Hallinto- ja talousosasto

Tulostettava sivu

Hallinto-osaston tehtäviä ovat hallinto, toimistopalvelut, arkistonhoito, atk-tuki, kunnan vaihde ja työllistäminen. Hallinto-osastoon kuuluu myös talousosasto, jonka tehtäviä on taloushallinto ja palkkahallinto.

Hallinto-osasto

Hallintojohtaja
Sanna Ylinampa, puhelin 040 653 0774, sanna.ylinampa(at)kittila.fi

Arkistonhoitaja
Merja Koivisto, puhelin 040 861 0170, merja.koivisto(at)kittila.fi

Toimistovirkailija
Teija Toivola-Huttunen, puhelin 0400 344 148, teija.toivola-huttunen(at)kittila.fi

Talousosasto
Controller
Tuija Lång, puhelin 040 672 4257, tuija.lang(at)kittila.fi
Valtatie 15, 99100 Kittilä

Kirjanpitäjä
Jaana Ylitepsa, puhelin 0400 356 425, jaana.ylitepsa(at)kittila.fi

Kirjanpitäjä, laskutus
Sanna Similä, puhelin 0400 356 479, sanna.simila(at)kittila.fi

Palkkasihteeri
- talous- ja hallinto-osaston palkat, teknisen toimen palkat
Saara Proksi, puhelin 0400 356 423, puhelinaika klo 9-11, saara.proksi(at)kittila.fi

Palkkasihteeri
- koulutoimen palkat, kansalaisopiston opettajat
Raija Kyngäs, puhelin 0400 356 428, puhelinaika klo 9-11, raija.kyngas(at)kittila.fi

Palkkasihteeri
- sosiaali- ja terveystoimen palkat
Jaana Nevalainen, puhelin 0400 356 427, puhelinaika klo 9-11, jaana.nevalainen(at)kittila.fi

 

Sivua päivitetty: 
2.1.2019